aktualności
- home
- o nas
- aktualności
- Do marca 2022 r. zespoły młodych analityków powalczą w Research Challenge (edycja lokalna)
Do marca 2022 r. zespoły młodych analityków powalczą w Research Challenge (edycja lokalna)
10 GRUDZIEŃ 2021 | PIĄTEK

W dobie trwającej pandemii zespoły reprezentujące najlepsze uczelnie o profilu ekonomicznym rozpoczną prace nad raportem analitycznym, z którego wnioski zaprezentują podczas finału lokalnej edycji the CFA Institute Research Challenge w marcu 2022 r.
Właśnie rozpoczyna się kolejna edycja Research Challenge – najbardziej rozpoznawalnego na świecie konkursu dla młodych analityków.
– Research Challenge to już zdecydowanie marka sama w sobie, patrząc na historię tej inicjatywy, oraz świetny przykład, jak dzięki zaangażowaniu profesjonalistów można stworzyć projekt, który rozwija kompetencje młodych ludzi na całym świecie – mówi prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland. – Ogromnym atutem Research Challenge jest jego kulturowa uniwersalność. Nieważne, czy studiujesz w Warszawie czy w Hongkongu, razem ze swoim zespołem przygotowujesz raport analityczny, aby następnie zaprezentować efekty swojej kilkumiesięcznej pracy na globalnej scenie, rywalizując z zespołami z całego świata.
W tym roku kilkanaście zespołów, które zakwalifikowały się do konkursu, będzie pracować nad raportem dotyczącym spółki Asseco Poland. W pierwszej połowie 2022 r. najlepszy zespół reprezentującą Polskę oraz kraje bałtyckie powalczy w półfinałach z innymi krajami w regionie EMEA.
– Obecnie mierzymy się niestety z IV pandemią, dlatego inaugurację konkursu ze spółką musieliśmy, podobnie jak rok temu zorganizować w przestrzeni wirtualnej – dodaje Krzysztof Jajuga. – Mam jednakże nadzieję, że zgodnie z kalendarzem CFA Institute najlepszym zespołom z regionu uda się spotkać już poza komunikatorami cyfrowymi, twarzą w twarz podczas finału EMEA oraz światowego, które mają się odbyć w Nowym Jorku.
Poza zaangażowaniem studentów CFA Institute Research Challenge to projekt współtworzony co roku przez rzesze wolontariuszy – pracowników akademickich i profesjonalistów zajmujących się tematem wycen zawodowo, którzy służą adeptom analizy finansowej wsparciem merytorycznym.
– Chociaż gros pracy należy do indywidualnych członków zespołów, chcemy podkreślić wsparcie dawane im ze strony mentorów, opiekunów uczelnianych, partnerów konkursu, jak i ekspertów oceniających raporty, którym już teraz dziękujemy. Ich zaangażowanie czyni tę inicjatywę wyjątkową – podsumowuje Krzysztof Jajuga.
Od wielu lat edycję lokalną międzynarodowego konkursu Research Challenge wspiera Deloitte.
– Jestem niezmiernie dumny, że już po raz kolejny jako Deloitte mamy przyjemność być Partnerem Strategicznym konkursu CFA Institute Research Challenge. Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla młodych i ambitnych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Udział w konkursie daje unikalną możliwość poznania specyfiki pracy w doradztwie inwestycyjnym oraz metod wyceny spółek, a dzięki nabyciu praktycznej wiedzy łatwiej będzie im rozpocząć pracę w doradztwie czy bankowości inwestycyjnej. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników, życzę powodzenia i zapraszam do sprawdzenia nowo zdobytych umiejętności w praktyce w dziale Doradztwa Finansowego Deloitte – komentuje Tomasz Ochrymowicz, CFA, Partner w Dziale Doradztwa Finansowego Deloitte.
Więcej informacji na stronie: www.researchchallenge.pl
Partner strategiczny: Deloitte
Partnerzy: Bank Gospodarstwa Krajowego, Dorsum, Giełda Papierów Wartościowych
Subject Company: Asseco Poland